Пресс-центр > Статьи и публикации > Виправляємо помилки у звітності по Єдиному соціальному внеску (ЄСВ). Як повторно подати звіт по ЄСВ (додаток4) після встановленого законодавством граничного строку подачі?
Статьи и публикации
Виправляємо помилки у звітності по Єдиному соціальному внеску (ЄСВ). Як повторно подати звіт по ЄСВ (додаток4) після встановленого законодавством граничного строку подачі?

Виправляємо помилки у звітності по Єдиному соціальному внеску (ЄСВ). Як повторно подати звіт по ЄСВ (додаток4) після встановленого законодавством граничного строку подачі?

Питання: Звіт за липень 2013 року був поданий платником не у повному обсязі, а саме подано лише таблицю 1 додатку 4. В дійсності мала бути і таблиця 5 і таблиця 6. Бухгалтер виявив це після  закінчення граничного терміну подання звітності, тобто після 20 серпня 2013 року. Спроби повторно подати звіт після 20 серпня виявилися безрезультативними. Яким чином виправити ситуацію?
 
Перш за все, платник має розуміти, що звіт в такій ситуації треба подати  повторно, саме за липень 2013 року.
Згідно пункту 5.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 9 вересня 2013 року № 454 (далі – «Порядок»), у разі виявлення помилки у звіті, страхувальник має право до закінчення терміну подання цього звіту повторно сформувати та подати звіт до органу доходів і зборів за місцем взяття на облік.
 
Але,  терміни подання звіту закінчилися  і спроби виявилися марними, оскільки кожного разу вони закінчуються наступним повідомленням у квитанції «Увага! Звіт з ЕЦП заборонено завантажувати, оскільки в підсистемі ЄСВ є чинний звіт без помилок поданий до закінчення граничного строку подачі звітів. Згідно п 5.1 розділу 5 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску (Постанова ПФУ 22-2 від 08.10.2010) страхувальник має право повторно сформувати та подати звіт до органу ПФУ до закінчення терміну подання цього звіту. Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт поданий страхувальником до закінчення терміну подання звітності».
 
В даній ситуації платник має звернутися до органу доходів і зборів, до якого він подає звіт, з проханням дозволити йому перездати звіт за липень 2013 року. За умови, якщо контролюючий орган переконаэться в необхідності такої перездачі, звіт який підлягає заміні, буде анульовано (що цілком ймовірно, оскільки відповідно до п.2.8 Порядку звіт, поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався). Це дасть можливість подати звіт по-новому, в повному обсязі.
 
Всі інші способи виправлення помилки, а саме, відображення даних за липень 2013 року у таблиці 6 додатка 4 у звітах за інші місяці, що нерідко зустрічається у звітності – не вірні, оскільки наслідком таких дій є відсутність підстав зарахувати застрахованим особам період роботи, в даному випадку липень 2013 року, до страхового стажу. Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
 
Отже, за відсутності в персоніфікованих даних інформації про суми нарахованої заробітної плати та, відповідно, нарахованих внесків за липень 2013 року, вважати такі внески сплаченими немає підстав, що і унеможливлює зарахування цих періодів до страхового стажу.
   
 

Людмила Щипка

Бізнес-аналітик, консультант